TIA Şaseci Ahmet Usta (TIA), Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bayi ağı bulunan mini onarım ve parça onarım hizmeti veren servis organizasyonudur. Sistemin oluşturan Eksper, Bayi ve Merkez modüllerinin irtibatını sağlayan iTIA, TIA firmasına hem süreci yönetebilme hem de müşterileri ile irtibatlarında daha güçlü raporlama olanağı sağlamaktadır.

iTIA GENEL ÖZELLİKLERİ

iTIA’nın iş sürecini hızlandırmak, kullanıcılar arası irtibatı artırmak amacı ile özel geliştirilmiş mesajlaşma sistemi bulunmaktadır. Mesajlaşma istenir dosya içerisinden istenir ise dosyadan bağımsız şekilde yapılabilinir. Raporlama modülünde tüm sürecin fotoğrafını çeken detaylı raporlar alınabilinmektedir. Örnek oluşturması açısından raporlardan bazıları; Parça Tamir İşlem Raporu, Sigorta Muhasebe Raporu, Tamir Edilemeyen Parça Raporu vs
Yönetici modülünde sistemde kullanılan sigorta, bayi, eksper kurum / personel tanımları ve sistemdeki kullanım yetkileri tanımlanabilmektedir. Sisteme bağlı kişilere genel bilgilendirme yapılması amacı duyuru yönetimi sistemi bulunmakta ve duyuruların istenilen modül bazında gösterilmesi seçilebilinmektedir.Ayrıca yönetici modülünde işçilik, parça tanımları yapılabilinmektedir.
Aracı / parçası tamir edilen sigortalının / otomobil servisinin süreçten haberdar olabilmesi amacı ile iTIA’ya bağlanmadan dosya numarası veya araç plakasından sorgulama yapabilmesi sağlanmaktadır.

MERKEZ MODÜLÜ

iTIA’nın iş yönetiminde merkez bulunan modülüdür. Bayilerin iş süreçlerinin takibinin yapıldığı, faturalandırma ve ödeme takiplerinin yönetildiği modüldür. Oluşturulan raporlar aracılığı ile personelin günlük iş emirleri oluşturulmakta ve iş teslim süreleri raporlanabilmektedir. Stok parça yapısı ile serviste bulunan parçalar sisteme girilmekte ve hangi dosyada kullanıldıkları takip edilebilinmektedir. Günlük, haftalık, aylık, yıllık bayi, sigorta şirketi, marka bazında performans raporları oluşturarak işleyişe gerektiği noktalarda müdahale edebilmektedir.

BAYİ MODÜLÜ

Bayiler kendilerine atanan dosyaların sürecini veya yeni dosya girişlerini (eksperler tarafından başka bir kanaldan bildirildiği durumlarda) bayi modülünden yapabilmektedirler. Mesajlaşma modülü ile dosyanın ilgilileri ile sistem üzerinden irtibata geçebilmekte ve dosya notları ile dosyanın süreci hakkında izlenimlerini paylaşabilmektedirler. Bayi eksper ilişkilerini hızlandırmak için dosya içerisinde bulunan e.posta gönder butonu ile anlık onarım raporları ve parça resimleri dosyanın eksperinin e.posta adresine sistem üzerinden gönderilmektedir.

EKSPER MODÜLÜ

Eksperler, iTIA ile ihbar girişi yaptıkları dosyaların süreçlerini takip edebildikleri gibi onarım sonrası dosya raporlarını iTIA üzerinden alabilmektedirler.Mesajlaşma ve dosya notları ile sisteme bağlı ilgililer ile iletişime geçebilmekteler.

SİGORTA MODÜLÜ

Dosyaların süreç takibi, bayi bazında ödenecek tutarı ve parça tamir raporları ile sigorta şirketinin istediği dönemlerde TIA Şaseci Ahmet Usta firmasının sürecinden haberdar olmasında en büyük yardımcıdır iTIA sigorta modülü.