Müşterinin isteği üzerine, yapmış oldukları faaliyetler ile ilgili olarak ihtiyaç duyduğu özel yazılım talebini karşılamak üzere; ön analiz, detay analiz ve analiz raporu çalışmalarını içerir. Müşterinin talep etmesi durumunda, gerek danışmanlık hizmetiyle gerekse de yazılım geliştirme grubuna doğrudan katılmak suretiyle özel yazılım geliştirme sürecinde yer alabilir.

Yazılımların özel olması da, ısmarlama elbise gibi, sadece sizde olması ayrıcalığını yaşatır. Bu da işinizde önemli bir rekabet ve avantaj getirir. Özel yazılım çözümlerinde proje başarısını belirleyen en önemli faktör, müşteri ihtiyaç ve isteklerini doğru anlamak ve doğru uygulamaktır.

Buna göre özel yazılımların süreç hızlandırma, hatasız tasarım (ya da işlev), rekabet ve verimlilik artışı gibi faydalarının yanına bir de saygınlığı ekleyebiliriz. Tüm bu faydaları ölçmek ve parasal değerini çıkarmak sureti ile özel yazılıma ne kadar ihtiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz. Şunu unutmayınız: her işletmenin özel yazılıma ihtiyacı vardır. Önemli olan bütçeniz ve ayıracağınız vakte göre uygun zamanı seçmenizdir.

İŞ SÜRECİ HAKKINDA

İct Bilgi Teknolojileri iş geliştirme uzmanları ile temas kurduğunuz anda istediğiniz yazılım çözümü için ilk adımı atmış olursunuz. İş uygulaması yapılarak sisteminize en uygun çözüm için çalışmalar gerçekleştirilmiş olur.

ANALİZ VE PROJELENDİRME

Yapılacak çalışmalar için sisteminizin, işinizin, isteklerinizin analiz edilmesi ve bu konudaki dökümanların oluşturulması sürecidir. Yapılacak çalışmanın tüm detayları ile projelendirilmesinin ardından iş geliştirme süreci başlar.

İŞ GELİŞTİRME

Analiz ve projelendirme sürecinde tüm detayları belirlenmiş olan çalışmanın database ve kodlama yapısı için en uygun mimari dizayn yapılarak en uygun ve esnek yapı oluşturulur.

SINAMA

Örnek uygulama için hazırlanan kodlarla proje detaylarının karşılaştırmalı bir şekilde test edilerek tüm verileri ile raporlandığı süreçtir. Test verileri sonucunda işin durumu gözden geçirilir ve en mükemmel sonuç elde edilinceye kadar bu böylece sürer.

UYGULAMA

Tüm testlerden olumlu sonuç alan uygulama en son güvenlik testleri ve güvenlik uygulaması entegrasyonu ile uygulamaya hazır hale getirilir. Hazır olan çalışma kurulum yapılmak üzere müşteriye entegre edecek ekibimize teslim edilir.